tyrnava-0486.jpg

Henkilökunta

Sähköpostit muotoa: etunimi.sukunimi@tyrnava.fi

Rehtori: Niskanen Jaakko, matematiikka, fysiikka, kemia
Apulaisrehtori: Niskanen Ullamaija
Koulusihteeri: Hakala Leena
Koulukuraattori: Kelhä Anne
Koulukuraattori: Talala Mira
Opinto-ohjaaja: Niskanen Ullamaija
Opinto-ohjaaja: Tiainen Henna-Mari
Kouluterveydenhoitaja: Vittaniemi Tuija
Koulunkäynninohjaaja: Laitinen Laura
Koulunkäynninohjaaja: Pasanen Mira
Koulunkäynninohjaaja: Uusitalo Sirpa
Koulunkäynninohjaaja: Vuoppola Timo
Ruokapalveluesimies: Silvennoinen Auli
Talonmies: Ahola Hannu

Opettajat:
Alppinen Pirre (7F): liikunta, terveystieto
Boisman Soile (7A): englanti, saksa, kansainvälisyys
Halonen Pietu: musiikki
Häkkinen Hanna (7D): erityisopetus 8.lk, yrittäjyys, historia
Hälikkä Riikka (5A): luokanopettaja
Isokoski Minna (8C): ruotsi, kansainvälisyys
Jokela Taina (7E): fysiikka, kemia, matematiikka, oppilaskunnan ohjaaja
Juntunen Teija (9C): äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito, kirjastovastaava
Järvelä Tuula (6C): luokanopettaja
Kaasila Anne: ruotsi, äidinkieli ja kirjallisuus, saksa
Kajava Vesa (5B): luokanopettaja, KiVa-tiimi, oppilaskunnan ohjaaja
Karppinen Arto (9E): historia, yhteiskuntaoppi, uskonto
Kurikkala Markku (8E): tekninen työ, käsityö, matematiikka
Kuusisto Riitta (7C): erityisopetus 7.lk.
Leiviskä Tellervo (8G): biologia, maantieto, terveystieto, luonnonvarat ja ympäristö, tukioppilaiden ohjaaja
Malmberg Tiina: kuvataide, tekstiilityö, käsityö
Mattila Marja-Riitta: äidinkieli ja kirjallisuus
Mattila Miikka (9D): matematiikka, fysiikka. kemia, tietotekniikka, koulun ATK-vastaava
Myllymäki Katja (8D): historia, yhteiskuntaoppi, uskonto, yrittäjyys, historiaa elokuvin
Niskanen Ullamaija: apulaisrehtori, opinto-ohjaus
Parkkisenniemi Tuija (6B): luokanopettaja
Pessa Virve (8B): englanti, ranska
Pitkänen Janne (8F): liikunta, KiVa- tiimi
Pitkänen Maija (5D): luokanopettaja
Rajamäki Juha (6A): luokanopettaja
Rautiola-Jäppinen Kristiina (8A): biologia, maantieto
Reinikka Erika (9B): historia, yhteiskuntaoppi, kotitalous
Ristilä Eija (9A): fysiikka, kemia, matematiikka
Saarela Larisa: fysiikka, kemia, matematiikka
Suomela Risto: fysiikka, kemia, matematiikka
Tahvola Aija (5D): luokanopettaja
Teräs Arto (6C): luokanopettaja
Tiainen Henna-Mari: opinto-ohjaus, yrittäjyys
Ukkola Juha-Pekka: JOPO
Varonen Marja-Kaisa: kotitalous
Veikkola Aija: kuvataide, tekstiilityö
Ylilauri-Korkala Anna (7B): biologia, maantieto, uskonto, terveystieto
Ylitalo Helena: erityisopetus 5.-6.lk