tyrnava-3465.jpg

Yhteystiedot

Elinkeinopalvelujen kokonaisvastuu

Kunnanjohtaja Vesa Anttila, p. 040 663 9859  vesa.anttila@tyrnava.fi

Työ- ja elinkeinosuunnittelija Anne Tiirikainen (yrittäjyysasiat, yrityspalvelut, -kehitys)
p. 044 4971 067, anne.tiirikainen@tyrnava.fi

Elinvoimakoordinaattori Satu Himanen
p. 040 6728 384, satu.himanen@tyrnava.fi

Uudet yrittäjät ja yritykset (0-2 v.), perustamisvaiheen neuvonta ja kehittäminen

Yritysneuvoja Auvo Turpeinen, p. 045 3436 132, auvo.turpeinen@uusyrityskeskus.fi

Liike- ja teollisuustilat/huoneistot, sopimukset ja tontit

Kiinteistöpäällikkö Matti Mannonen (liike- ja teollisuustilat ja huoneistot, sopimukset)
p. 050 4309 239, matti.mannonen@tyrnava.fi

Palvelusihteeri Teija Mikkonen (tontit, sopimukset)
p. 044 4971 051, teija.mikkonen@tyrnava.fi

Rakennustarkastaja Hanna Lehtonen
p. 040 5290 391, hanna.lehtonen@tyrnava.fi

Ympäristöjohtaja Tuomo Perälä
p. 050 4169 922, tuomo.perala@tyrnava.fi

Maankäyttö- ja kaavoitusasiat

Kehittämispäällikkö Janna Kumpula
p. 040 162 6149 , janna.kumpula@tyrnava.fi

Maaseutuelinkeinoasiat

Johtava maaseutuasiamies Ari Kauppi
p. 050 5393 014, ari.kauppi@tyrnava.fi