tyrnava-0486.jpg

Yhteystiedot

Elinkeinopalvelujen kokonaisvastuu

Kunnanjohtaja Marjukka Manninen, 
p. 050 3900 066, marjukka.manninen@tyrnava.fi

Työ- ja elinkeinosuunnittelija Sanna Mathlin (yrittäjyysasiat, yrityspalvelut, -kehitys)
p. 044 4971 067, sanna.mathlin@tyrnava.fi

Uudet yrittäjät ja yritykset (0-2 v.), perustamisvaiheen neuvonta ja kehittäminen

Yritysneuvoja Auvo Turpeinen, p. 045 3436 132, auvo.turpeinen@uusyrityskeskus.fi
Yritysneuvoja Alvi Niemelä, p. 040 5546 712, alvi.niemela@uusyrityskeskus.fi

Liike- ja teollisuustilat/huoneistot, sopimukset ja tontit

Kiinteistöpäällikkö Johanna Vakkuri (liike- ja teollisuustilat ja huoneistot, sopimukset)
p. 046 9204 420 , johanna.vakkuri@tyrnava.fi

Palvelusihteeri Teija Mikkonen (tontit, sopimukset)
p. 044 4971 051, teija.mikkonen@tyrnava.fi

Rakennustarkastaja Tuomo Perälä
p. 050 4169 922, tuomo.perala@tyrnava.fi

Tekninen johtaja Matti Mannonen
p. 050 4309 239, matti.mannonen@tyrnava.fi

Maankäyttö- ja kaavoitusasiat

Aluearkkitehti Helena Illikainen 
p. 050 3474 005, helena.illikainen@tyrnava.fi

Maaseutuelinkeinoasiat

Johtava maaseutuasiamies Ari Kauppi
p. 050 5393 014, ari.kauppi@tyrnava.fi